skip to main content

Az alkalmazottak mindenen felülemelkednek a Cargill gondoskodási kezdeményezéséért

A Cargill-alkalmazottak önkéntes csapatai megmásszák a világ legnagyobb hegyeit, hogy jótékonysági adományokat gyűjtsenek.

January 01, 2015

A Cargill 150 éve során alkalmazottai jelentős mértékben áldoztak arra idejükből, tehetségükből és pénzügyi erőforrásaikból, hogy közösségeik javát szolgálják. 1990-ben ezt az önkéntes rendszert a „Cargill Cares” (Cargill a jövőért) globális jelszó égisze alatt egyesítették, és a helyi Cargill gondoskodó közösségi csoportok a közösségek gazdagítását célzó olyan kezdeményezéseket hoztak létre, amelyek igazodtak az adott közösségek igényeihez. A munkájuk számos formában zajlott, az iskolai önkéntes munkavégzéstől és a non-profit szervezetekkel kialakított együttműködéstől kezdve a gyaloglással és maratonfutással történő adománygyűjtésig.

Az 1990-es évek elején az alkalmazottak egy csoportja új módot talált a „Cargill a jövőért” kezdeményezések támogatására: a jótékonysági hegymászást. A csúcsok meghódítását célzó küldetések összehozták az alkalmazottak közül kikerülő hegymászók csapatait a világ minden részéről, a vállalat figyelmét az új magasságok meghódítására irányuló közösségi elkötelezettségre irányítva.

Az első meghódított csúcs a tanzániai Kilimandzsáró, Afrika legmagasabb hegye volt. A Cargill Africa Nairobiban dolgozó vezetője, Bob Sewell által szervezett és vezetett, tizenegy hegymászóból álló csapat azzal a céllal mászta meg a hegyet, hogy adományokat gyűjtsön az 1991-es Nemzetközi Speciális Olimpiára, az értelmi fogyatékossággal élő sportolók globális versenyére. Az 52 mérföldes út öt napig tartott, és olyan kihívásokat állított a résztvevők elé, mint például a magassági betegség, a fagypont alatti hőmérséklet és az oxigénhiány. Ennek ellenére a tizenegy hegymászóból tíz elérte az 5 895 méteres csúcsot, és ez az arány jóval a Kilimandzsáró 35%-os „befejezési” átlaga felett van.

„Soha nem választanám a hegymászást saját kedvemre végzett tevékenységként. Egyszerűen nem került volna rá sor az adott nemes ügy nélkül”
— Jon Yeager, marketingigazgató és fényképész, Cargill

A Kilimandzsáró megmászása után két évvel az expedíció két tagja, Dave Rogers, a Cargill Europe vállalat ügyvezető igazgatója és Jon Yeager, a Cargill marketingigazgatója új csapatot toborzott az alkalmazottakból a világ minden részéről, hogy Latin-Amerikában másszanak meg hegyeket, adományokat gyűjtve az írástudás egész világon való megvalósulását támogató szervezetek számára. A csapat minden egyes tagja az Andok ecuadori szakaszának legalább két csúcsát megmászta. Segítségükkel a Cargill több mint 127 ezer dollár hozzájárulást tudott biztosítani, amelynek több mint 80%-a egyéni adományokból származott.

További hegymászások – például a Huayna Potosi Bolíviában és a Mount McKinley Alaszkában – segítettek olyan „Cargill a jövőért” kezdeményezések támogatásában, mint például az írástudás, a gazdaságok biztonsága és a vízminőség. 2003-ra a hegymászások segítségével közel 1 millió dollár gyűjt össze jótékonysági adományok formájában. „Fantasztikus élmény volt, és néhány hihetetlen emlékkel gazdagodtunk az igazi vadonról” – mesélte Rogers, aki szinte minden kiránduláson részt vett. „De a legfontosabb az, hogy a Cargill irodái és üzemei közelében rettenetesen sok rászorulón segítettünk.”

Cargill Cares Climbers Inpage Napjainkban az alkalmazottak továbbra is végeznek önkéntes tevékenységeket a Cargill gondoskodó közösségi csoportok keretében, egyedi módokat találva arra, hogy a világ minden részén támogassák a közösségeket.

Mára több mint 350, alkalmazottak által vezetett Cargill gondoskodó közösségi csoport hajt végre közösségi szerepvállalási tevékenységeket Ázsia, Afrika, Európa, Latin-Amerika és Észak-Amerika több tucat országában. Az alkalmazottak együttesen több ezer önkéntes munkaórát és több millió dollárt adományoznak, az aziránt való folyamatos elkötelezettségüket igazolva ezzel, hogy hasznos hatást fejtsünk ki a helyi közösségekre.