skip to main content

A szennyezés csökkentése és a bolygónk védelme 

Annak érdekében, hogy segítse a hajózási közösséget a szállítás során kibocsátott szennyezőanyagok mennyiségének csökkentésében a Cargill a RightShip szervezettel együttműködve új környezetvédelmi szabványt határoz meg. 

January 01, 2015

A vállalkozások az áruik biztonságos és hatékony szállításához óceánjáró hajók ezreit veszik igénybe. A világ exportáruinak 90%-a vízi úton utazik. És míg a szorosan megrakott hajók az egyéb szállítási módszereknél, például a tehergépkocsiknál és repülőgépeknél kevesebb szennyező anyagot bocsátanak ki, mégis szén-dioxid (CO2), nitrogén-oxidok (NOx), valamint kén-oxidok (SOx) kerülnek a szabadba, fenyegetést jelentve a környezetre.

Éves szinten 220 millió metrikus tonna forgalmával a Cargill az egyik legjelentősebb szereplő a hajózásban, a világ több mint 900 kikötőjében több mint 12 000-szer kötnek ki hajóik. 2006-ban a vállalat jelentős időt és erőforrásokat szentelt a hajók manuálisan végzett vizsgálatára, hogy azonosítsa azokat, amelyek megfelelnek a szigorú biztonsági és megfelelőségi szabványoknak. A változtatások iránt elkötelezett Cargill beruházott a RightShip elnevezésű ausztrál vállalatba, amely a környezetvédelmi szempontból biztonságos hajózási gyakorlatokat kívánja kiterjeszteni a világ minden részén. A Carbon War Room nonprofit szervezettel közösen dolgozva a partnerek megkezdték egy index létrehozását a hajók osztályozására. Az EVDI-index (Existing Vessel Design Index, azaz a hajók széndioxid-kibocsátási mutatója) minden egyes hajóhoz hozzárendelt egy betűt, A-tól G-ig, ahol az „A” kategóriájú hajók a legkisebb, a „G” kategóriájú hajók pedig a legnagyobb környezeti hatással járó hajókat jelentik.

A Cargill ismét felkavarta a vizet a hajózási közösségben, amikor 2012-ben bejelentette, hogy nem fog igénybe venni „F” és „G” kategóriájú hajókat. Ez fontos mérföldkőnek számított, mivel a Cargill volt az első olyan vállalat az iparágban, amely elutasította a legnagyobb szennyezést okozó hajók használatát. Az elkötelezettség széles körű kedvező hatással járt: védte a Cargill hajóin dolgozó munkavállalókat, segített az ügyfeleink fenntarthatósági céljainak elérésében, és mindenek felett segített bolygónk védelmében.

A Cargill a SkySails, egy német tervezésű óriás vitorla kísérleteinek társfinanszírozója is volt. Ez a vitorla egy repülő vitorlaként szolgálva segít a modern teherhajóknak sok üzemanyagot megtakarítani. A projekt számos akadályba ütközött, ami kihívást jelent a szél hajtotta hajók megvalósítása során, de tovább hangsúlyozza a Cargill elkötelezettségét az iparág átalakítását célzó innovatív hajózási megoldásokba történő beruházások iránt. Azzal, hogy a Cargill továbbra is támogatja a környezetvédelmi szempontból biztonságos hajózási gyakorlatokat, és számos csoporttal dolgozik együtt a környezetszennyezés csökkentése érdekében, a Cargill ügyfelei képesek saját céljaikat megvalósítani az ilyen szennyezőanyagok csökkentésére és a bolygónk következő nemzedékek számára történő megőrzése terén.