skip to main content

Branża mleczarska to jedna z ważniejszych gałęzi produkcji w Indiach, jednak ze względu na niewłaściwe żywienie zwierząt, słabo zarządzane fermy i utrudniony dostęp do opieki weterynaryjnej stałym problemem jest tu produktywność niższa od przeciętnej.

W 2008 r. eksperci z firmy Cargill rozpoczęli serię szkoleń na indyjskich fermach mlecznych, edukując niemal 30 000 hodowców bydła mlecznego w dziedzinie żywienia zwierząt i zarządzania fermą.

Sześć lat później firma Cargill przystąpiła do realizacji planów nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Bathindzie w stanie Pendżab, mającego produkować wysokowartościowe pasze dla zwierząt na potrzeby rolników w północnych Indiach.

Na indyjskim konkursie dojarskim zorganizowanym w 2014 r. wielu rolników przeszkolonych przez firmę Cargill otrzymało nagrody za znaczną poprawę jakości swoich produktów mleczarskich.

Usprawnianie produkcji mleka w Indiach 

Szeroko zakrojona oferta nowych programów firmy Cargill zapewnia rzeszy hodowców bydła mlecznego dostęp do niezbędnych rozwiązań. 

January 01, 2015

Większość populacji Indii to wegetarianie, więc nabiał stanowi tu ważne źródło białka. Krowi ser paneer, masło ghee, jogurt i sosy to podstawowe składniki codziennej kuchni, za sprawą których Indie są zarówno największym konsumentem, jak i największym producentem wyrobów mlecznych na świecie. Jednak na skutek połączenia niekorzystnych dla indyjskich krów czynników w postaci słabego potencjału genetycznego, niewłaściwego zarządzania żywieniem i braku dostępu do opieki weterynaryjnej wydajność produkcji mleka w Indiach jest znacząco niższa od globalnych standardów.

W 2008 r. dział żywienia zwierząt firmy Cargill rozpoczął współpracę z hodowcami bydła mlecznego w Indiach w celu zoptymalizowania technik zarządzania fermami oraz zwiększenia wydajności produkcji mleka. Co tydzień firma wysyłała do hodowców bydła mlecznego ekipę weterynarzy i przedstawicieli handlowych, których zadaniem było dzielić się wiedzą, prowadzić grupowe spotkania z rolnikami i przekazywać im informacje dotyczące metod zwiększania wydajności produkcji. Współpracując z właścicielami ferm wszelkich rozmiarów — liczących od 5 do 100 krów — w samym tylko 2014 r. zespoły firmy Cargill przeszkoliły niemal 30 000 rolników w dziedzinie żywienia bydła mlecznego oraz najlepszych praktyk zarządzania fermami. Ponadto firma rozpoczęła kampanię polegającą na wysyłaniu ponad 30 000 rolnikom, zajmującym się hodowlą bydła mlecznego, drobiu oraz hodowlą wodną, cotygodniowych wiadomości tekstowych z poradami dotyczącymi zarządzania fermami. Docelowo kampania ma objąć ponad 100 000 rolników.

Wiosną 2014 r. firma Cargill wmurowała kamień węgielny pod nowoczesną wytwórnię pasz w Bathindzie w stanie Pendżab (w północnej części Indii), mającą zaspokajać rosnący popyt na wysokiej jakości pasze w Pendżabie i sąsiednich stanach. W położonym na południu mieście Doddaballapur w stanie Karnataka firma Cargill wybudowała również nowe centrum zastosowań technicznych mające prowadzić badania nad kolejnymi innowacjami w dziedzinie żywienia zwierząt.

„Wytwórnia pasz dla bydła mlecznego, nacisk na edukację oraz badania służące rozwojowi innowacji pomogą nam oferować ważne i pomocne rozwiązania indyjskim hodowcom bydła mlecznego”
— Achyuth Iyengar, dyrektor zarządzający działu Animal Feed and Nutrition, Cargill India

W 2014 r. na konkursie dojarskim zorganizowanym w ramach targów mleczarskich pod kierownictwem stowarzyszenia Progressive Dairy Farmers Association (Stowarzyszenia Nowoczesnych Hodowców Bydła Mlecznego) firma Cargill miała okazję pochwalić się sukcesem swojego programu realizowanego w Indiach. Krowy czterech hodowców sponsorowanych przez firmę Cargill zgarnęły złote, srebrne i brązowe medale w kategorii produkcji mleka. Wszyscy czterej rolnicy karmili swoje bydło paszą Purina® Milkgen 10000 i stosowali racje żywieniowe opracowane w ramach programu żywienia bydła mlecznego firmy Cargill. W kraju polegającym w dużej mierze na nabiale ekspercka wiedza pracowników firmy Cargill oraz ich zaangażowanie w działania mające na celu zwiększenie produktywności branży mleczarskiej mają ogromne znaczenie. Firma nie ustaje w wysiłkach, by opracowywać innowacyjne rozwiązania, jak najlepiej służące rolnikom, ich stadom oraz klientom.

PURINA® to licencjonowany znak towarowy firmy Societe des Produits Nestle.