skip to main content

Премиера на Pillars of Plenty („Основи на изобилието“) 

Образователен филм, който рекламира бизнес практиките на Cargill извън стените на компанията.  

January 01, 2015

В търговията информацията винаги е била ключ към успеха, играейки ролята на конкурентно предимство. През първата половина на своята 150-годишна история Cargill полага усилия да пази в тайна стратегическото си разузнаване, като смята, че поверителността е от съществено значение за просперитета.

Но след като през 30-те години на миналия век Cargill започва да привлича вниманието в страната, липсата на информация, достъпна за обществеността се превръща в недостатък, като се създава мнение, че компанията е „тайнствена“ и се подхранва представата, че търговията със зърно наподобява на хазарта. Станало ясно, че е необходимо Cargill да комуникира директно с обществеността, за да разясни жизненоважната роля, която компанията играе за пускането на земеделските стоки на пазара.

За да рекламира успешните бизнес практики на компанията по иновативен начин, през 1946 г. Cargill поръчва създаването на образователен филм, озаглавен Pillars of Plenty („Основи на изобилието“). Създадена от сценариста Р.Глен и заснета от компанията Ray-Bell Films, базирана в Минеаполис, Минесота, лентата представя различни работни обекти на Cargill, като дори показва Джон К. Савидж от собственото му административно подразделение, който осъществявал контрол върху производството.

След като бил показан на стотици служители на компанията, филмът Pillars of Plenty („Основи на изобилието“) стигнал и до по-широка аудитория през зимата на 1947 г., когато бил гледан от студенти по земеделие и биология от Университета на щата Айова (известен тогава като Земеделски колеж на Айова) в Еймс, Айова. След премиерата директорите по професионална подготовка на Cargill отговаряли на въпроси на аудиторията в интерактивна сесия в кинотеатъра.

„Ние не само изпълнихме основната си цел – оценка на достойнствата на Pillars of Plenty („Основи на изобилието“) – но и имахме успех при създаването на голям интерес и благоразположение към Cargill сред група от многочислени земеделски общности, които, преди вечерната програма, не знаеха почти нищо за компанията.“
– Джон К. Савидж, директор по професионална подготовка в Cargill

Следващата година Pillars of Plenty („Основи на изобилието“) бил един от първите филми, излъчен в района на Минеаполис по нова медия: телевизията. От този момент нататък разпространението на филма продължавало да се разраства, като между 1951 и 1952 г. той бил прожектиран 91 пъти извън централата на Cargill. {0>Four years later, a sequel, Life from the Land, premiered, painting an even larger picture of Cargill’s business, which continued to generate public interest in the company.<}0{>Четири години по-късно се състояла премиерата на продължението, озаглавено Life from the Land („Живот от земята“), което представяло дори още по-всеобхватна картина на бизнеса на Cargill, който продължавал да предизвиква обществен интерес към компанията.<0}